Light Nepal

मनोज बाजपेयीको प्रेमकथामा ‘हेयर आयल’ एंगल, शबाना रजाको कपालमा तेल देखेपछि लठ्ठ परेका थिए मनोज

काठमाडौं । बलिउड अभिनेता मनोज बाजपेयीलाई इन्डस्ट्रीमा सबैभन्दा सफल अभिनेतामा गनिन्छ। मनोज बाजपेयीले आफ्नो करियरमा हालसम्म ७० भन्दा बढी फिल्ममा काम गरिसकेका छन् र शनिबार आफ्नो ५३ औं जन्मदिन मनाउँदैछन्। मनोज बाजपेयीकी पत्नी शबाना रजालाई नेहा बाजपेयीको नामले पनि चिनिन्छ र उनी कलाकार पनि हुन् । मनोज र शबानाको प्रेम कहानी धेरै कम मानिसलाई थाहा छ र आज उनको जन्मदिनमा हामी तपाईलाई मनोज र शबानाको प्रेमकथाको बारेमा बताउन गइरहेका छौं।

पहिलो नजरमा प्रेम

मनोज बाजपेयीले एक अन्तर्वार्तामा शबाना रजासँगको आफ्नो पहिलो भेटको बारेमा बताउँदै आफू पहिलो नजरमै शबानासँग प्रेममा परेको बताए । मनोज बाजपेयीले शबानालाई सन् १ ९९८ मा बलिउड पार्टीको समयमा भेटेका थिए । मनोज बाजपेयीले दिल्लीकी एक युवतीसँग विवाह गरेका थिए तर पछि दुवैले सम्बन्धविच्छेद गरे र अलग भए । त्यसपछि उनले शबानालाई भेटे, जसलाई उनी पहिलो नजरमा प्रेममा परे।

शबानाको सादगीमा दिल बसेका मनोज बाजपेयीले सन् १९९८ मा फिल्म ‘करीब’ बाट डेब्यू गरेपछि शबानालाई भेटेका थिए । दुवैले लामो समयसम्म एकअर्कालाई डेट गरिरहँदा र लामो कुराकानी र भेटघाटपछि दुवैले सन् २००६ मा विवाह गरेका थिए । दुबैको एक छोरी पनि छिन् । मनोजको जीवनी ‘कुछ पाइने की जिद’ मा पियुष पाण्डेले मनोज बाजपेयीलाई उद्धृत गर्दै शबानाको सादगी देखेर मन हारेको बताएका छन् ।

मनोज बाजपेयीले भने, “जब म पार्टीमा पुगेँ, मैले एउटी केटीलाई कपालमा तेल लगाएर र आँखामा मेकअप बिना चश्मा लगाएर बसेको देखेँ।” मलाई लाग्यो यार, बलिउडको कुनै हिरोइनको कपालमा तेल लगाएर पार्टीमा आउने हिम्मत छैन भने म सादगीको मायामा परेँ । पुस्तकमा यो पनि भनिएको छ कि शबाना त्यतिबेला डिप्रेशनमा थिइन् । किनभने उनको फिल्म ‘करीब’ बक्स अफिसमा फ्लप भएसँगै अब उनको एउटा मात्रै फिल्म छ ।

मनोज र शबाना अनावश्यक रूपमा पार्टीमा पुगेका थिए, मनोज बाजपेयीजस्तै शबाना पनि यो पार्टीमा आउन चाहँदैनन् । यद्यपी उनीहरु दुबै अनायासै यस पार्टीमा पुगेका थिए तर भाग्यले दुबैलाई एकअर्कामा मिसाएको थियो । मनोज बाजपेयी र शबानाले करिब ८ वर्ष एकअर्कालाई डेट गरेपछि दुवैले एकअर्कासँग विवाह गरेका थिए । कामको अगाडि, मनोज ZEE5 को डायल 100 मा देखिएका थिए।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्