Light Nepal

नयाँ जम्मू-कश्मीर: सांस्कृतिक कार्यक्रमले गो लीको आवाजलाई प्रतिस्थापन गर्छ; कलाकारहरू ब्रान्ड एम्बेसेडर बन्नेछन्

श्रीनगर:

‘नया’ जम्मू कश्मीरमा सांस्कृतिक गतिविधिहरूको पुनरुत्थानले हिमालय क्षेत्रलाई जीवन्त बनाएको छ। अहिले गोली, ग्रेनेड र बमको आवाजको ठाउँमा सांगीतिक र सांस्कृतिक कार्यक्रमले लिएको छ । युवाहरू आफ्नो प्रतिभा प्रदर्शन गर्न र संसारमा पुग्न अगाडि बढिरहेका छन्।

जम्मू-कश्मीरको अर्को पुस्ताले तीन दशकसम्म पाकिस्तान प्रायोजित आतंकवादद्वारा प्रभावित क्षेत्रको मौलिक वैभव पुनर्स्थापना गर्ने मिशनमा लागेर विरोधीहरूलाई उचित जवाफ दिएको छ।

विगत तीन वर्षको अवधिमा सरकारले युवाहरूलाई आफ्नो क्षमता प्रमाणित गर्ने वातावरण उपलब्ध गराएर उनीहरूलाई आफ्नो जरामा पुन: जोड्न धेरै कदम चालेको छ र जम्मू-कश्मीरको युवाहरू निराश भएका छैनन्।

कलाकारहरूले जम्मू कश्मीरको इतिहासमा नयाँ अध्याय लेखिरहेका छन्। लोक, भिजुअल कलाकार र लेखकहरूलाई आफ्नो प्रतिभा प्रदर्शन गर्न विभिन्न प्लेटफर्महरू प्रदान गरिएको छ र तिनीहरू विश्व स्तरको कलाकारको रूपमा उभरेर आफ्नो योग्यता प्रमाणित गर्दैछन्।

सरकारले लोककला, साहित्य र दृश्यकलाको प्रवद्र्धनका लागि विभिन्न योजना बनाएको छ । जम्मू-कश्मीरको संस्कृति र लोक परम्पराको संरक्षण र पुनर्जीवित गर्न एक पूर्ण रोडम्याप तयार गरिएको छ। यो लामो विराम पछि J&K सांस्कृतिक गतिविधिहरूको पुनरुत्थान देखिरहेको छ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्