Light Nepal

जम्मुले सबै अदालतहरु अब एउटै छानामुनि

जम्मू र कश्मीर केन्द्र शासित प्रदेश सरकारले जम्मु र कश्मीर उच्च न्यायालय परिसर, जानीपुर, जम्मू भित्र एक ठुलो भवन निर्माण गर्न अनुमोदन गरेको छ, जहाँ विभिन्न प्रकारका अदालतहरू एउटै छानामुनि स्थापना हुनेछन्।

यस भवन संरचनाको माग गर्दै जम्मू कश्मीर हाईकोर्ट बार एसोसिएसन, जम्मूले करिब एक महिनासम्म आन्दोलन गरेको थियो, जसमा अदालतको काम ठप्प रहेको थियो ।

सेप्टेम्बर ९ मा जम्मु कश्मीर उच्च अदालतका प्रधानन्यायाधीशको हस्तक्षेपपछि उच्च अदालतका न्यायाधीशहरूले जिल्ला अदालत परिसरमा पुगेर वकिलहरूसँग कुराकानी गरेर आफ्ना मागहरू छिट्टै पूरा हुने आश्वासन पाएका थिए । त्यसपछि मात्र आन्दोलन स्थगित भएको थियो ।

अधिकारीहरूका अनुसार, जम्मू र कश्मीर यूटी प्रशासनले सैद्धान्तिक रूपमा बिशाल भवन निर्माण गर्ने निर्णय गर्दा, यस भवनको स्थान तोक्न जम्मूको उच्च अदालतलाई पत्र पठाएको छ। यस भवनको काम छिट्टै सुरु गर्न सार्वजनिक निर्माण विभागलाई विस्तृत परियोजना प्रतिवेदन (डीपीआर) तयार गर्न भनिएको छ । नयाँ कम्प्लेक्स अत्याधुनिक हुनेछ र एउटै ठूलो परिसरमा सबै तहका अदालतहरू रहनेछन्।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्