Light Nepal

चीनको रहस्यमयी सुपरसाइज्ड ड्रोन सब्स

चीनले दक्षिण चीन सागरमा आफ्नो विशाल नयाँ मानवरहित सब्सहरू तैनाथ गर्ने तयारी गरिरहेको हुन सक्छ, भर्खरै जारी गरिएको स्याटेलाइट फोटोहरूले यस कुराको संकेत गरेको देखिन्छ।

यद्यपि, नयाँ सब्सका लागि चीनको मनसाय अझै अस्पष्ट छ, यसले भविष्यको नौसेना अपरेशनहरूमा प्लेटफर्महरू कसरी प्रयोग गर्न सक्छ भन्ने बारे विश्लेषकहरू को परक फरक अनुमान छ ।

नेभल न्यूजले गरेको रिपोर्ट अनुसार उपग्रह इमेजरीले हाइनान टापुको सान्या नौसेना बेसमा चीनका दुई अतिरिक्त(ठूला अनक्र्युड अन्डरवाटर गाडीहरू देखिएको र यस क्षेत्र चाँही भौगोलिक रूपमा विवादित दक्षिण चीन सागरमा पर्ने बताइएको छ ।

नौसेना समाचारका लागि लेख्दै, रक्षा विश्लेषक एच आई सटनले पहिलो XLUUV लगभग 16 मिटर लामो र दुई मिटर चौडा भएको नोट गरेका छन् । यसमा एक सुव्यवस्थित क्षेप्यास्त्र प्रहार गर्ने तोप रहेको छ र यसमा दुई छेउ-छेउ-छेउ पुच्छर प्रोपेलरहरू देखिन्छन्, यसले जुन २०१९ मा पहिलो पटक अनावरण गरिएको पोत HSU-001 लार्ज डिस्प्लेसमेन्ट अनम्यान्ड अन्डरवाटर भेइकल (LDUUV) सँग सम्बन्धित हुन सक्छ भनिएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्